Kolay Sütlaç Tarifi

Kolay Sütlü Tarifi isimli konumuza hoşgeldiniz. Sizlere bugün elimizden geldiğince lezzetli sütaç nasıl yapılır Sütlaç Hazırlanışı ve sütlaç hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Sütlaç Romen Mutfağının vazgeçilmez sütlü tatlılar grubundaki hafif ve lezzetli tatlılarından birtanesidir.  İsmini Sütlü Aş kelimesinden alan tatlı pirinç , şeker ve sütten yapılmaktadır. Kalorisi az lezzeti fazla olan tatlı Türk Mutfağınında vazgeçilmezleri arasındadır.

Gerekli Malzemeler:

2 çay bardağı ile pirinç
3 su bardağı ile sıcak su
4 su bardağı ile süt
2 su bardağı ile toz şeker
2 yemek kaşığı ile pirinç unu

Sütlaç Tatlısı Yapılışı: 

İlk başta Pirinçlerimizi güzelce ayıklayıp taşlarından ayırıyoruz. Yoksa allah muhafaza yerken dişleri kırabiliriz. Şimdi Princin taşını ayıkladıktan sonra 2 çay bardağı princi herhangi bir kapta iyice su yardımı ile kaynatıyoruz.
Pirinçler kaynaya dursun siz ayrı bir kapta Süt,Pirinçunu ile toz şekeri iyice karıştırın. Sonrasında Hazırladığımız bu pirinçunu ve şeker karışımını haşladığımız pirinçlerin içine azar azar karıştırarak ilave edelim. Kıvamıa gelene kadar karıştırın.Daha sonra kaselere döküp soğumasını bekleyin. Sütlaç tarifimiz hazır

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için Teşekkür ederiz. Benzer Kolay Tatlı Tariflerine bakmayı unutmayın. Afiyet Olsun…

Ayrıca Kek Tarifleri Kolay Tatlı Tarifleri ve Pasta Tarifleri Kategorilerimize de göz atmanızı öneriyoruz.

Sütlaç Tarifi
Sütlaç
Sütlaç
sutlac-tarifleri
Sütlaç Tatlı Tarifi
sutlac-tarifi
No votes yet.
Please wait...