Çocuklar İçin Koca Ağız

Çocuklarımız yemek konusunda genel olarak seçici davranırlar. Birçok yemeği yedirmekte oldukça zordur. Ama bir taraftan da aslında onları mutlu etmek çok ama çok kolaydır. İşte tam da onları çok mutlu edebileceğiniz o basit yöntemlerden biri olan Çocuklar İçin Koca Ağız tarifiyle sizlerleyiz. Birçok diyetisyen çocuğun yemek istemediği besini onun tüketebileceği hale getirmenin ve sunumunu ona hitap edebilecek şekilde yapmanın önemli olduğunu belirtiyor. Peynir yemek istemeyen bir çocuğun, omlet, börek ya da tostun içindeki peyniri rahatlıkla tüketebileceğini ya da peynirin hayvan şekillerinde kesilip çeşitli sebzelerle süslenerek çocuğa sunulabileceğini anlatıyorlar. Beyaz peynir tüketmek istemeyen bir çocuk kaşar peyniri, örgü peyniri veya dil peynirini severek tüketebilir. Burada yapılması gereken istenmeyen besini çocuğun tüketebileceği hale getirmek ve sunumunu ona hitap edebilecek şekilde yapmaktır. Evet şimdi gelelim tarifimize. Soframızda bereketin, ağzımızda tadımızın eksik olmaması dileğiyle…

Çocuklar İçin Koca Ağız Malzeme:

 • 4 adet yuvarlak sandviç ekmeği
 • 1 paket labne peyniri
 • 150 gr salam
 • 2 adet salatalık
 • 1 adet kırmızı biber
 • 4 adet marul yaprağı

Süslemek için:

 • 2 dilim kaşar peyniri
 • 4 adet siyah zeytin
 • 2 adet kırmız biber 

Çocuklar İçin Koca Ağız Yapılışı:

 1. Sandviç ekmeklerini enlemesine ortadan ikiye kesiyoruz.
 2. Bir karıştırma kabında labne, küçük küçük doğranmış salam, kabuklarıyla beraber küp şekilde doğranmış salatalık ve biberi karıştırıyoruz.
 3. Alt ekmeklerin üzerine hazırladığımız sosu paylaştırıp marul yapraklarını da koyduktan sonra üst ekmekleri kapatıyoruz.
 4. Kaşar peynirini yuvarlak şekilde kesip ortasına küçücük yuvarlak şeklinde siyah zeytini koyarak göz yapıyoruz.
 5. Kırmızı biberleri oval şekilde kesip kulak yapıyoruz.
 6. Kaşar peynirinden küçücük dikdörtgenler keserek burun yapıyoruz.

Hakkında Tatlı Tarifleri

Tatlı tarifleri sitesi olarak sizlere Türkiye'deki tüm yörelere ait tatlı tariflerini,kek tarifleri,sütlü ve şerbetli tatlı çeşitlerini bulabilirsiniz.Ayrıca sizler de sitemiz de tatlı tariflerinizi paylaşabilirsiniz ve bizlere yollayabilirsiniz.Bunun için,iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Sitemiz de yazarlık yapmak isteyenler de aynı şekilde iletişim kısmını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.