Hızlı profiterol

Evde Kolay Hızlı Profiterol Tarifi (Az Malzeme)

14 Haziran 2016 2 ile Tatlı Tarifleri

Profiterol Tarifi, Evde Kolay 2 dakikada Profiterol  nasıl yapılır ? , Hızlı Profiterol  tarifi, Profiterol Kolay nasıl yapılır ? , Profiterol  Kreması hamuru ve Çikolatası yapımı hakkında bilgilerimizi sizlere sunuyoruz. Online ve hızlı bir şekilde tatlı tariflerinin tek adresi tatlitariflerii.com adresimizi takip etmeyi unutmayınız..

Malzemeler:

Hamuru için ; 

1.) 3 Adet Yumurta

2.) Bir Bardak Su

3.) 125 gr ( Yarım Paket) Sanayağı

4.) 5 Yemek kaşığı UN

Kreması için:

1.) 2,5 Su bardağı Süt

2.) 1 Su Bardağı UN

3.) 1 Paket Vanilya

4.) 5 Yemek Kaşığı Şeker

Çikolatası için ; 

1.) Çikolata Sosu

2.) 2,5 Su Bardağı Süt

Hazırlanışı:

Kolay Profiterol Tarifi gerçekten harika bir lezzet şimdi detaylı olarak bu lezzeti evde kolay hızlı ve çabuk nasıl yapacaksınız onu anlatmaya çalışacağım. Hızlı ve çabuk Profiterol tarifi sadece www.tatlitariflerii.com adresinde bulunur. Tatlı Tarifleri için en iyi web sayfası Tatlitariflerii.com %100 özgün ve denenmiş tarifler.

Tenceremizin içine Bir Su bardağı Suyu ve Sanayağını birleştirip Kısık ateşte yağ eriyene kadar ısıtıyoruz. Sonrasında Eriyen yağın üstüne 5 Yemek Kaşığı unu yavaş yavaş dökerek aynı helva gibi kavuruyoruz. un kokusu gelene kadar kavurmaya devam sonrasında tenceremizin altını kapatıyoruz. 10 Dakika kadar kavrulan hamurun soğumasını bekleyin. Gelelim işin önemli yerine buraya dikkat hanımlar.

Hamur soğuduktan sonra 3 adet yumurtadan bir tanesini kırıp mikser yardımı ile 5 dk süreyle çırpıyoruz. Hemen sonrasında diğer yumurtayı da tenceremize kırıp 5 dk çırpıyoruz. En sonunda 3. yumurtayıda tenceremize koyup çırpıyoruz.

Çırpma işlemi tamamlandıktan sonra Tatlı kaşığı yardımı ile hamurumuzu küçük top şeklinde tepsimize diziyoruz. Fırınımızı 180 Dereceye getirip dizilen top şeklindeki hamurları 40 Dakika ( Üzerleri kızarana kadar) pişiriyoruz.

Yukarıdaki Krema için hazırlanan malzemelerin hepsini bir tencerede birleştiriyoruz. Karıştırıp ocakta yaklaşık 5 dakika pişiriyoruz. Sonrasında soğumaya bırakıyoruz.

Hazır Çikolata sosu alınıp 2,5 Su bardağı sütle karıştırıp kaynatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

En sonunda Hamurların içine tatlı kaşığı yardımıyla krema doldurulup üstüne Çikolata sosu dökülerek servise sunulur. Afiyet Olsun Hanımlar…