Vişneli Tiramisu Tarifi

Bilindik tatlara değişiklikler katarak sizleri alışılmışın dışında yepyeni tatlara kavuşturmaya çalıştık yine. Ve bu sefer ortaya Vişneli Tiramisu tarifimizi çıkardık. Umarım bu pastayı bulan o ince düşünceli hanımlara ayıp etmemişizdir. Fakat biz bu tarifi daha çok; damak tadına uygun olmaması ya da sağlık sorunları sebebiyle kahve tüketemeyen takipçilerimiz düşünerek hazırladık. Tek amaç farklı lezzet ortaya çıkabilmek değil, asıl önemli olan sevdiklerimiz mutlu edebilmek. Aynen bu pastanın ortaya çıkış hikayesinde olduğu gibi. Bilmeyen hanımlarımız varsa onlar için hemen paylaşalım. Tiramisu Pastayı ilk olarak; Kuzey İtalya’da yaşayan kadınlar, savaş esnasında askere gönderilen erkeklerine yanlarında götürerek; onlara olan sevgilerini ve aşklarını gittikleri yerde de hatırlamalarını istemişler. Zaten pastanın keskin tatlı tadı aşkın kendine has halini ima ediyor sanki. Üstelik pastanın içerdiği kafein ve enerji ile erkeklerine savaşmakta gereken enerjiyi vererek, onların sağ salim evlerine dönebilmelerine yardımcı olmaya çalışmışlar. Haydi biz de sevdiklerimizi mutlu etmek, umarım yoktur ama herhangi bir sıkıntıları varsa yüzlerine bir gülücük kondurabilmek adına geçelim mutfağımıza ve yapalım bu aşk ve sevgi kokan pastamızı. İşte tarifimiz. Soframızda bereketin, ağzımızda tadımızın eksik olmaması dileğiyle… 

Vişneli Tiramisu Malzeme:

 • 2 paket labne peyniri
 • ¼ su bardağı toz şeker
 • 12 adet kedidili bisküvisi
 • 1 su bardağı vişne
 • 1 su bardağı bardağı vişne suyu 

Vişneli Tiramisu Yapılışı:

 1. Öncelikle kremamızı hazırlıyoruz; bunun için karıştırma kabında labne peyniri ve tozşekeri güzelce çırpıp kenara alıyoruz.
 2. Kedidili bisküvilerimizi vişne suyuna hemen sokup çıkararak ıslatıyoruz.
 3. Yaklaşık 20 santim çapında bir kalıbımızın içine ıslattığımız bisküvilerimizi sıralıyoruz.
 4. Kremanın yarısını bisküvilerin üzerine sürüyoruz.
 5. Kalan kedidili bisküvilerini kremanın üzerine dizdikten sonra kalan kremayı da en üste boşaltıp spatula yardımı ile düzeltiyoruz.
 6. Birkaç saat buzdolabında beklettikten sonra vişne taneleri ile süsleyerek servis yapıyoruz.

Hakkında Tatlı Tarifleri

Tatlı tarifleri sitesi olarak sizlere Türkiye'deki tüm yörelere ait tatlı tariflerini,kek tarifleri,sütlü ve şerbetli tatlı çeşitlerini bulabilirsiniz.Ayrıca sizler de sitemiz de tatlı tariflerinizi paylaşabilirsiniz ve bizlere yollayabilirsiniz.Bunun için,iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Sitemiz de yazarlık yapmak isteyenler de aynı şekilde iletişim kısmını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.